Yhtä joutuin se joulu joka vuosi joutuu. Perinteisesti meilläkin tänä vuonna. Paketointitarvikkeet Ikeasta Tänäkin vuonna olin jo päättänyt, että tämä valkokuusi ja muut koristeet saavat jäädä kellariin, mutta perinteisesti pikkuhiljaa ne sieltä esiin kuitenkin kannoin. Teimme lasten kanssa piipunrasseista joulupalloja vanhojen koristeiden lisäksi. Valkea joulu <3 Värit saivat väistyä harmonian tieltä. Pipareita leivottiin tänä jouluna ennätykselliset neljä kertaa. Piparit on jo syöty, mutta piparkakkutalo syödään perinteisesti vasta loppiaisena. Toivottavasti joulunne on ollut rauhaisa <3 Minttu
mä oon kattellu kans tota.. ehkä sit uuteen kotiin! :)
VastaaPoistaps. mihin voi tehdä tilauksen sellasesta ihanasta virkatusta matosta? paitsi kuulin et taitaa olla vähän jo jonoa..
pps. ihanaa ku pistit tän pystyyn!
Hyllis on kyllä aika monitoimi hylly. Eikä tosiaankaan hinnalla pilattu. Käy sit vaikka varastohyllynä tai ulkohyllynä jos ei enää miellytä ;)
VastaaPoistaMattoja saa tilata, mutta toimitusajat voi tällähetkellä olla vähän pitkät ;)Toivottavasti keksit mustalle jonkun paikan.
Sä oot sit mun virallinen blogituki <3